از جمله بهترین ویتامین های مورد نیاز پوست می توان به ویتامین های E، D، K، C و. اشاره کرد. در ادامه شما را با ویتامین های مورد نیاز پوست بیشتر آشنا می کنیم.

ویتامین های مورد نیاز سلامتی پوست

1- ویتامین C 
ویتامین C در لایه داخلی و بیرونی پوست وجود دارد. این ویتامین دارای خواص آنتی اکسیدانی وضد سرطانی می باشد و در تولید کلاژن نقشی اساسی و مهم دارد، بنابراین برای حفظ سلامت و شادابی پوست واجب است.اگر به محتویات محصولات آرایشی و مراقبتی توجه کنید می بینید که در همه آن ها ویتامین C وجود دارد زیرا این ویتامین از پیری پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. از دیگر خواص این ویتامین می توان به این نکته اشاره کرد که سبب بهبود و التیام زخم ها می شود. افرادی که پوستی خشک دارند می توانند با مصرف ویتامین C پوست خود را از خشکی نجات دهند. این ویتامین در اکثر مواد غذایی وجود دارد و اکثر افراد به ندرت دچار کمبود این ویتامین می شوند. بهتر است روزانه 1000 میلی گرم ویتامین C مصرف کنید. در صورتی که حس می کنید ویتامین C بدنتان کم است بهتر است به موارد زیر توجه کنید.
1- آب پرتقال مصرف کنید
2- با م پزشک مکمل مصرف کنید
3- از محصولات مراقبتی حاوی ویتامین C استفاده کنید
4- مواد غذایی حاوی ویتامین C مانند توت فرنگی و کلم بروکلی مصرف کنید
2- ویتامین K
یکی از دیگر ویتامین های موثر برای پوست ویتامین K می باشد که سبب تسهیل در انعقاد خون می شود و به بهبود سریع تر زخم ها کمک بزرگی می کند. ویتامین K سبب بهبود لکه های تیره، کشیدگی های پوستی و حلقه تیره دور چشم می شود. در بسیاری از کرم های موضعی ویتامین K  وجود دارد و سبب بهبود انواع مشکلات پوستی می شود. ویتامین K سبب بهبود کبودی و ورم ناشی از عمل جراحی نیز می شود. بزرگسالان به حود 90 تا 120 میکروگرم ویتامین K در روز نیاز دارند. مواد غذایی که سرشار از این ویتامین هستند عبارتند از: کاهو، کلم پیچ، لوبیا سبز، اسفناج و کلم کیل.

3- ویتامین E 
ویتامین E نیز مانند ویتامین  Cسبب محافظت از پوست در برابر نور خورشید می شود. از جمله خواص این ویتامین می توان به خواص فوتوپروتکشن اشاره کرد. فوتوپروتکشن به خاصیت و قابلیتی گفته می شود که سبب کاهش صدمات پوست در برابر نور خورشید می شود. این خاصیت سبب کاهش لکه های تیره و چین و چروک نیز می شود. بدن بزرگسالان روزانه به 15 میلی گرم ویتامین E نیاز دارد. برای جذب این ویتامین بهتر است به موارد زیر توجه کنید.
 1- مصرف مغز ها مانند بادام، تخم آفتاب گردان  و. را افزایش دهید
2- مصرف مکمل ها و یا مولتی ویتامین ها
3- استفاده از کرم های حاوی ویتامین E که دارای خاصیت فوتوپروتکشن نیز می باشند
4- ویتامین D
از دیگر ویتامین های ضروری و مفید برای پوست می توان به این ویتامین اشاره نمود این ویتامین بر اثر قرار گرفتن پوست در برابر نور آفتاب ساخته می شود و کلسترول پوست به ویتامین  Dتبدیل می شود. ویتامین D توسط کلیه و کبد جذب می شود.


ای ار گوشت ، با ما بهترین باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


ستاره درخشان نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ در رشت Kimberly اطلاعات هارد کیوی کارفانیوز .... Brandy ادکلن بلک افغان