کیسه و سفیدآب

 سفیدآب یا روی شوی از لوازم شست و شوی قدیمی و سنتی برای استحمام در بین ایرانیان است که با لایه برداری و نابودی سلول های مرده پوست، چهره ای شاداب به ارمغان می آورد.

صابون های طبیعی

برخی از صابونهای مخصوص تهیه شده با روغنهای گیاهی مانند روغن  نارگیل به خوبی با پوست جفت می شوند. یک صابون طبیعی معروف و سنتی از شهر مراغه در شمال غربی ایران تهیه می شود، این صابون با چربی طبیعی ساخته شده به همین روش به مدت 2 قرن مورد استفاده قرار می گیرد. این هنر صابون سازی در مراغه به عنوان میراث فرهنگی ملی نامشهود درج شده است. این صابون ها را می توانید در هر فروشگاه گیاهی یا طبیعی و بازارهایی در سراسر ایران پیدا کنید.

گلاب
گلاب خوش عطر و بو یکی دیگر از اسرار برتر زیبایی در ایران است. این ماده نه  تنها  از مواد اصلی در دسرها و چای ایرانی است ، بلکه مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، این کلاسیک ظریف بخشی از رژیم های زیبایی ن است. استفاده از گلاب، به خصوص برای افرادی که پوست حساس دارند، به عنوان یک تونر عالی صورت عمل می کند. 
سنگ پا 
سنگ پا یک سنگ آتش نشانی است که مردم ایران از آن برای برای نگه داشتن پاهای  نرم و صاف استفاده می کنند. گرچه  فقط مختص ایران نیست.
سدر
شاید یکی از بهترین رازهای زیبایی  موی  ن ایرانی سدر باشد که از برگ درخت نیلوفر آبی حاصل می شود. پودر سدر را با آب مخلوط کرده و به عنوان ماسک مو استفاده می کنند. با شوره سر مقابله می کند و باعث تقویت و شرایط مو می شود و به آن براقیت می دهد. اگرچه سدر اکنون به صورت شامپو نیز تولید می شود ، اما بدون شک با پودر خود سر نمی توانند برابری کنند. 

سورمه (سرمه)
سورمه خط چشم طبیعی است که بسیاری از ن خاورمیانه از آن استفاده می کنند و ن ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. سرمه از انواع آجیل های مختلف مانند مغز بادام ، گردو ، پسته و فندق تهیه می شود که تا زمان سیاه شدن بو داده شده و سپس داخل دوده ریخته می شود.
استفاده از سورمه در طولانی مدت کیفیت بینایی را در فرد بهبود می دهد و موجب افزایش و بلندی مژه ها نیز می شود.

پودر ریواس
این سلاح قدرتمند مخفی برای دندان های سفید از مادربزرگ ها و مادرها به ما منتقل شده اند. پودر ریواس نه تنها یک سفید کننده طبیعی برای دندان هاست بلکه برای سایر مشکلات دندانپزشکی و لثه نیز مفید است. شما فقط یک مسواک مرطوب را در مقداری پودر فرو می کنید و به طور عادی دندان های خود را مسواک می زنید. 
ریواس با طبیعت سرد و انواع ویتامین و مواد معدنی علاوه بر زیبایی ای که به دندان های شما می بخشد برای تمامی اعضای بدن یک خواص معجزه آسایی دارد.


ای ار گوشت ، با ما بهترین باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


وبلاگ شخصی محمد سبحانی نیا احکام فقه حنفی اطلاعاتی در مورد انواع ویزا کشور سوئد غلت هاو ژیمناستیک خط تولید مخزن پلی اتیلن Greg نمایندگی فروش تابلو فرش نوائح فقط خدا